fbpx
150 šviečiančių žvaigždžių Kauno autobusų stotyje lydės keliaujančius namo

2021.11.10

Kauno autobusų stotyje sužibo 150 kalėdinių žvaigždžių. Tai IKEA iniciatyva, norint nušviesti kelią grįžtantiems namo per žiemos šventes. Panašūs projektai startavo visose Baltijos šalyse, o Lietuvoje – trijuose didžiuosiuose miestuose.

Skandinavijos šalių įkvėpta tradicija

„Šaltuoju metų laiku pradedame ilgėtis jaukumo ir šilumos. Daugelis žmonių tai randa namuose, kur susitinka su savo šeimomis. Dalis jų yra toli nuo savo namų. Tad šventinį sezoną IKEA norėjo prisidėti prie ypatingos ir jaukios atmosferos, nušviesdama kelią tiems, kurie keliauja pas artimuosius. Bendradarbiaudami su trims didžiųjų miestų autobusų stotimis jas išpuošėme ikoninėmis IKEA šviečiančiomis žvaigždėmis“, – sako „IKEA Lietuva“ rinkos vadovė Jolita Juodzevičienė.

Tradicija tamsiuoju metų laiku languose įžiebti kalėdinius žibintus ir taip nušviesti kelią grįžtantiems namo itin gaji Skandinavijos šalyse. IKEA siekia, kad ir Lietuvos gyventojai galėtų džiaugtis jaukia žvaigždžių skleidžiama šviesa. Pagrindinė projekto dekoracija – ikoninis šviestuvas STRÅLA. Jis naudojamas su LED lemputėmis, suvartojančiomis 85 proc. mažiau elektros ir šviečiančiomis 10 kartų ilgiau už kaitinamąsias.

Panašūs projektai IKEA iniciatyva tuo pat metu vyksta visose Baltijos šalyse nebe pirmus metus. Praėjusiais metais šviečiančiomis žvaigždėmis buvo papuošti gyvenamieji namai Vilniaus, Rygos ir Talino miestų centruose, taip atnešant daugiau šviesos į namus. Tuo tarpu šiemet pasirinkta nušviesti kelią grįžtantiems namo ir šia iniciatyva pasiekti dar daugiau žmonių. Visą šventinį laikotarpį šviečiančios žvaigždės keleivius lydės trijų didžiųjų Lietuvos miestų autobusų stotyse, traukinyje Rygoje, Talino traukinių stotyje.

Kauno autobusų stotis – susitikimų ir kultūros centras

Bendradarbiauti su trijų didžiųjų miestų autobusų stotimis pasirinkta todėl, kad jose kasdien apsilanko daugybė į namus keliaujančių žmonių – ypač šventiniu laikotarpiu. Skaičiuojama, kad iki pandemijos Kauno autobusų stotį vidutiniškai per dieną aplankydavo 10 tūkst. žmonių. Nors šiuo metu keleivių ir turistų srautas kiek mažesnis, šventiniu laikotarpiu jis, tikėtina, augs.

„Kauno autobusų stotis yra tarsi sankryža, pro kurią pravažiuoja keleiviai iš daugelio Lietuvos kampelių –  žemaičiai per Kauną važiuoja į sostinę, aukštaičiams per Kauną tenka važiuoti norint aplankyti giminaičius dzūkus. Dažnai tai yra ir susitikimų vieta. Todėl norime, kad mūsų keleiviai ir miesto svečiai pajustų kalėdinę nuotaiką. Šiais metais įprastos dekoracijos bus papildytos ypatingomis šviečiančių žvaigždžių instaliacijomis, kurios, tikime, sukurs dar stipresnį didžiųjų metų švenčių pojūtį. Kauno autobusų stoties keleivių laukimo salėje yra sumontuoti individualios konstrukcijos šviestuvai, kurie simbolizuoja autobusų eismo kryptis. Papuošti kalėdinėmis žvaigždėmis, jie taps tarsi kelrodžiais, šviečiančiais kelionės orientyrais“, – sako Kauno autobusų stoties vadovė Laima Pakusienė.

Pasak stoties vadovės, Kauno autobusų stotis toje pačioje vietoje yra nuo 1936 metų. Atnaujinta autobusų stotis skaičiuoja jau 5-tus metus. Per tą laiką buvo įvertinta ne vienu svarbiu apdovanojimu: „Metų nekilnojamojo turto objektas”, „Didžiausia stotis Lietuvoje”, „Didžiausias laikrodis Lietuvoje”. Kauno autobusų stotyje organizuojamos parodos, koncertai, festivalių atidarymo renginiai.

© 2022 Kautra. Visos teisės saugomos.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.

Uždaryti