fbpx
Išbandė vairavimą ekstremaliomis sąlygomis

Monday May 13th, 2019

Kiekvienais metais Lietuvos keliuose atsiranda vis naujesnių ir modernesnių transporto priemonių, turinčių vis pažangesnių saugumo priemonių. Vis tik pasak specialistų bene svarbiausia saugumo priemonė išlieka vairuotojo įgūdžiai, patyrimas ir greita reakcija.

Siekdami gerinti vairavimo įgūdžius kasmet tūkstančiai vairuotojų išbando vairavimą ant slidžios dangos, taip imituodami kritines sąlygas kelyje. Šį kartą baigę kursus įspūdžiais dalinasi “Kautros” tarpmiestinių autobusų vairuotojai.

“Patiko, galėčiau sukti tuos ratus visą dieną, labai patiko. Įdomu pajusti autobusą tokiomis sąlygomis. Juk gan retai tenka slysti kelyje ir tuo metu tai nėra geras jausmas, o šiuo atveju net mėgaujiesi, kai autobusas “pabėga” ir jį turi pagauti”, – pasakojo vairuotojas Vidmantas Ščepanskas, vairuojantis Kauno “Žalgirio” krepšininkus vežantį autobusą.

Vairuotojai galėjo išbandyti važiavimą slidžiu tiesiu keliu, kai trasoje sumontuota įranga specialiai užmeta autobuso galinę dalį, bei slydimą leidžiantis nuo kalno.

“Nebuvo lengva vairuoti ant vandens (slidžios dangos). Bet reikalinga. Juk pas mus tokie orai, kad tie keliai slidūs gali būti ištisus metus. O juk ir vežam žmones, ne dėžes. Būna ir taip, kad autobusas kelyje slysta, tu ištaisai jį, suvaldai situaciją, o keleivis kaip miegojo taip ir toliau miega, – istorijomis dalinosi vairuotojas Algirdas Misierauskas, vairuojantis tarpmiestinį autobusą.

Viso šiuose mokymuose dalyvavo 165 “Kautros” vairuotojai, keleivius vežantys tarpmiestiniais, tarptautiniais bei miesto autobusais.

© 2019 Kautra. All rights reserved

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.

Uždaryti