fbpx
Kauno viešajame transporte – revoliucinis sprendimas

2016.12.15

Kaune – naujos galimybės viešuoju transportu keliauti patogiau ir pigiau: į elektroninio bilieto  sistemą įtraukiami ir maršrutiniai taksi. Maršrutinių taksi keleiviams nebereikės ieškoti grynųjų pinigų, nes sumokėti už važiavimą jie galės Kauno kortele, papildyta e. bilietais.

Su šia naujove į miestą atkeliauja daugiau galimybių keliauti viešuoju transportu – maršrutinių taksi mėnesinis e. bilietas, nemokamas persėdimas tarp maršrutinių taksi bei bendra kelionė autobusu, troleibusu ir maršrutiniu taksi vos už vieną eurą.

„Kaune yra maždaug  100 tūkst. miestiečių, kurie kasdien naudojasi viešuoju transportu. Iš jų maždaug kas dešimtas nuolat naudojasi mikroautobusais. Šiandien pristatome didelius pokyčius, kurie kauniečiams leis viešuoju transportu naudotis pigiau ir patogiau“, – akcentavo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Bendra kelionės kaina – 1 euras

Mokėdami už kelionę vienkartiniais e. bilietais, keleiviai per 30 minučių nuo pirmojo kortelės pažymėjimo transporte turės galimybę persėsti į bet kurį miesto maršrutinį taksi, autobusą ar troleibusą.

Jei keleivis važiuos autobusu ar troleibusu, o vėliau tęs kelionę maršrutiniu taksi, bendra kelionės kaina persėdus bus vos 1 euras. Papildomai mokėti nereikės ir persėdant iš maršrutinio taksi į autobusą ar troleibusą. Vienintelis privalomas dalykas – kaskart pažymėti kortelę priglaudžiant ją prie komposterio.

Nemokamas persėdimas tarp maršrutinių taksi

Dar viena naujovė – nemokamas persėdimas tarp maršrutinių taksi. Keleiviai, mokantys už kelionę vienkartiniu e. bilietu, galės persėsti nemokamai iš vieno maršrutinio taksi į kitą per 30 minučių nuo kelionės pradžios (bilieto pažymėjimo). Tokiu būdu tikimasi išplėsti galimybes kauniečiams keliauti pigiau ir patogiau. Keleiviai, perkantys vienkartinius popierinius bilietus iš vairuotojo, tokios galimybės neturės.

Mėnesinis bilietas – 35 eurai

Nuolatiniai maršrutinių taksi keleiviai taip pat sulauks gerų žinių – galės įsigyti mėnesinį bilietą. Mėnesinio bilieto kaina – 35 eurai.

„Tai duoklė mūsų pastoviems keleiviams. Nuo pat darbo pradžios sulaukdavome užklausų iš keleivių, vykstančių maršrutiniais taksi į darbą. Džiugu, kad pagaliau galėsime jiems palengvinti kelionės išlaidas,“ – pasakojo UAB “Kautra” generainis direktorius Linas Skardžiukas.

Svarbu žinoti, kad šis mėnesinis bilietas nesuteiks teisės važiuoti miesto autobusais, troleibusais. Jis galios tik miesto maršrutiniuose taksi (51-57 maršrutuose).

Informacija realiu laiku

Dar viena patogi naujovė keleiviams – viešojo transporto stotelėse esančiose maršrutų švieslentėse atsiras ir maršrutinių taksi atvykimo laikas.

“Tikimės, kad įdiegtos naujovės paskatins gyventojus, ypač tuos, kurie gyvena miesto pakraščiuose, daugiau naudotis viešuoju transportu vietoje nuosavo“, – pokyčius komentavo Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Maršrutiniuose taksi pradėjus naudoti naujus kasos aparatus vairuotojai gali stebėti kaip laikosi grafiko realiu laiku.

“Mes turime įrankį, kuris leidžia maršrutinių taksi vairuotojams žinoti kiek jis atsilieka nuo grafiko ar jį lenkia. Tik esmė tokia, kad joks įrankis nepadės jei autobusas stovi kamštyje su kitais eismo dalyviais. Manau būtų pats laikas miestui turėti atskiras eismo juostas skirtas tik viešajam transportui”, – kalbėjo L. Skardžiukas.

Įvardintomis naujovėmis ne tik stiprinama viešojo transporto sistema, didinamas jos patrauklumas, bet ir suteikiama kokybiškesnė paslauga keleiviams.

E.bilietas maršrutiniuose taksi

© 2023 Kautra. Visos teisės saugomos.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.

Uždaryti