fbpx
„Kautros“ autobusams aukščiausias įvertinimas

2016.04.21

Šiandien įmonėje apsilankė iš įvairių šalies transporto srities specialistų sudaryta komisija ir įvertino „Kautros“ autobusus aukščiausia – keturių žvaigždučių kategorija. Vertinimui buvo pristatyti 20 autobusų iš Kauno, Vilniaus bei Alytaus filialų.

 „Džiaugiuosi, kad „Kautra“ būdama viena iš pirmaujančių keleivių vežėjų Lietuvoje palaiko autobusų klasifikavimo idėją ir kasmet įvertina savo transporto priemonių kokybę. Smagu vertinti gražius ir prižiūrėtus autobusus. Matosi, kad vairuotojai nuoširdžiai rūpinasi savo transporto priemonėmis“, – pasakojo asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto skyriaus vadovas Jevgenij Stolovickij.

Aukščiausiai įvertinti autobusai važiuoja tiek reguliariaisiais tarpmiestiniais reisais visoje Lietuvoje, tiek užsakomaisiais reisais. Tad keliones jais gali išbandyti kiekvienas norintis.

„Didžiuojamės, kad keleiviams galime pateikti aukščiausio lygio transporto priemones. Klasifikuojame autobusus, net tik dėl oficialaus įvertinimo, bet ir dėl to, kad kasmet galėtume pasitikrinti kur esame, kad išlaikytume aukštą lygį“, – kalbėjo UAB „Kautra“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

Kam skiriamas didžiausias dėmesys vertinant autobusus?

Lietuvoje autobusai kol kas vertinami trijų bei keturių žvaigždučių kategorija. Esminis skirtumas matyti tik įlipus į autobusą – keturių žvaigždučių transporto priemonės salonas atrodo erdvesnis. Aukštesnės kategorijos standartinio ilgio autobuse maksimalus sėdimų vietų eilių skaičius – 12, o trijų žvaigždučių – 13. Atrodytų, nedidelis vieną sėdynių eilę išėmus susidaręs vietos rezervas leidžia keleiviams važiuoti žymiai patogiau. Tarpai tarp sėdimų vietų keturių žvaigždučių autobuse turi būti ne mažesni kaip 83 centimetrai, trijų žvaigždučių – 77 centimetrai. Didesniu kampu atsilenkiančios sėdynės taip pat užtikrina keleiviams patogesnį važiavimą bei geresnį poilsį.

Keturių žvaigždučių autobuse privalomos ir reguliuojamos atramos kojoms, sėdynės jame persistumia link praėjimo tako. Aukščiausios kategorijos autobuse privalo būti vaizdo sistema, įrenginys karštiems gėrimams, atsilenkiantys staliukai.

Keleivių saugumui užtikrinti keturių žvaigždučių autobuse turi būti papildomos stabdžių sistemos: retarderis bei stabdžių antiblokavimo sistema (ABS). Tiek trijų, tiek keturių žvaigždučių kategorija įvertintuose autobusuose privalomi oro kondicionieriai, nepriklausomas nuo variklio ir su automatiniu temperatūros reguliavimu šildymas, priemonės prieš langų rasojimą, apsauga nuo saulės, pneumatinė, mišri bei pneumatinė autobuso pakaba.

Transporto priemonėse taip pat privaloma garso įranga, mikrofonai, radijas, magnetofonas arba CD grotuvas, šaldytuvas, praustuvas, lemputės individualiam skaitymui, lentynos rankiniam bagažui salono viduje. Keturių žvaigždučių autobuse daugiau vietos turi būti skiriama keleivių bagažui susidėti (trijų žvaigždučių – 120, keturių – 150 dm3/kel.).

© 2022 Kautra. Visos teisės saugomos.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.

Uždaryti