fbpx
Autobusų keleiviai džiaugiasi mažesnėmis kainomis

2013.07.18

Praėjo daugiau nei pusmetis nuo lengvatinio 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) keleivių ir bagažo vežimo paslaugoms įsigaliojimo. UAB „Kautra“ – viena iš viešojo transporto įmonių, kuri tarpmiestinių bilietų kainas sumažino tiek, kiek mažėjo PVM.

Mažesnėmis kainomis gali džiaugtis keleiviai keliaujantys visais tarpmiestiniais „Kautros“ autobusais. Pavyzdžiui, kelionės kaina iš Vilniaus į Kauną „Kautros“ autobusu atpigo 2 litais, o iš Kauno į Klaipėdą sumažėjo net 5 litais. Kauno autobusų stotyje kalbinti keleiviai patikino, kad autobusų bilietų kainų mažėjimas džiugi naujiena. „Tikrai smagu, kad galiu keliauti pigiau“, – sakė kalbinta autobuso keleivė.

UAB „Kautra“ generalinio direktoriaus Lino Skardžiuko nuomone, PVM lengvata skirta keleiviams, todėl bilietų kainų sumažinimas buvo teisingas žingsnis keleivių atžvilgiu. „PVM sumažinimas nėra valstybės teikiama nuolaida verslui, ji skirta vartotojams. Kiek sumažėjo PVM, tokia suma sumažinome ir tarpmiestinių bilietų kainas“, – teigė L. Skardžiukas.

Viltys, kad sumažinus PVM padidės ir viešojo transporto paslaugomis besinaudojančių žmonių skaičius, pasiteisino. Įmonės pusmečio veiklos rezultatai rodo, kad keleivių skaičius bei gaunamos pajamos iš keleivių vežimo paslaugų didėja. „Jaučiamas keleivių skaičiaus augimas patvirtina, kad einame teisingu keliu. Bilietų kainų sumažinimas ir pastangos gerinti keleiviams teikiamos paslaugos kokybę atnaujinant transporto priemones, vežant keleivių dviračius nemokamai bei įdiegiant WiFi įrangą autobusuose duoda lauktus rezultatus“, – sakė L. Skardžiukas.

Primename, jog PVM keleivių ir bagažo vežimo paslaugoms mažėjo nuo 21 proc. iki 9 proc. ir įsigaliojo nuo šių metų sausio 1 dienos.

© 2024 Kautra. Visos teisės saugomos.