fbpx
Druskininkų viešasis transportas atsinaujino dar 8 elektra varomais autobusais

2022.12.30

Dar pavasarį UAB „Kautra” Druskininkuose pristačiusi pirmuosius du elektrinius autobusus, kuriuos pasiūlė lietuviško kapitalo įmonės „Altas Auto“ ir „Elinta Motors“, metus užbaigia atnaujinanti miesto viešąjį transportą dar 8 elektra varomais autobusais. 

Druskininkų vizija – 100% elektrinis viešasis transportas

Gruodžio 29 dieną, prie kurorto savivaldybės buvo pristatyti elektra varomi Temsa MD9 electriCITY autobusai, kurie turi 30 sėdimų, 25 stovimas bei 1 vietą judėjimo negalią turintiems keleiviams. Metų pradžioje keleivių vežėja „Kautra” aptarnaujanti ir Druskininkų miesto maršrutus, skelbė išsikėlusi tikslą per du metus įmonės autobusų parką atnaujinti 100 elektrinių transporto priemonių, žengia tikslo link.

„Druskininkiečių bendruomenė ir kurorto svečiai jau spėjo įvertinti pirmųjų elektra varomų autobusų privalumus – džiaugiuosi, kad netrukus kurorto gatvėmis riedės jau 10 tokių autobusų, o mes su UAB „Kautra“ dar vienu reikšmingu žingsniu priartėjome prie savo tikslo – 100 proc. ekologiško viešojo transporto. 2023 m. pavasarį Druskininkai taps pirmuoju Lietuvos miestu, kurio viešojo transporto keleivius aptarnaus išskirtinai tik elektra varomi autobusai.  Tikimės, kad modernūs, patrauklūs, patogūs ir ekologiški autobusai taps paskatinimu  rinktis kelionę viešuoju transportu. Pavasarį Druskininkų savivaldybėje atnaujinsime ir visus autobusų stotelių paviljonus, kurių yra 38, kad viešojo transporto laukimas būtų patogesnis, o paviljonai darniai įsilietų į kurorto aplinką.
Esame žalias, už aplinkos tausojimą, oro taršos mažinimą pasisakantis kurortas – mūsų darbai ir pastangos šioje srityje sulaukė įvertinimo: per šiuos metus Druskininkams įteikti žaliausios ir darniausios savivaldybės apdovanojimai. Džiaugiamės įvertinimais ir toliau tęsiame darbus tausodami mus supančią aplinką“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.


Visi elektra varomi miesto autobusai pritaikyti neįgaliesiems

Druskininkų viešąjį transportą aptarnaus 17 elektrinių autobusų, iš kurių dauguma jau pasiekė miestą ir yra paruošti darbui.
„Du mažesni „Altas auto” mikroautobusai sėkmingai aptarnauja keleivius nuo pavasario, o štai prasidedant naujiems metams, darbą pradės dar 8 nauji, 100% elektra varomi autobusai, kurie papildys Druskininkų viešojo transporto sistemą. Netrukus miesto gyventojai jau galės patys išbandyti ir didesnius elektrinius autobusus miesto gatvėse. Noriu pasveikinti Druskininkus, tvirtai žengiant užsibrėžto tikslo – pirmasis miestas Lietuvoje, su pilnai elektra varomu viešuoju transportu”, – sakė „Kautros” generalinis direktorius Linas Skardžiukas, pridurdamas, jog tai yra puikus pavyzdys, kuriuo galėtų sekti ir kiti miestai ar rajonai.
Įmonė „Kautra” aptarnauja Druskininkų miesto viešąjį transportą nuo 2010 metų.© 2024 Kautra. Visos teisės saugomos.