fbpx
Elektrą Vilkaviškio autobusų stočiai gamins saulė

2022.05.30

Vilkaviškio autobusų stotis. 2020. Foto N. Tukaj.

Naujuoju miesto traukos objektu tapusi ir didelio dėmesio sulaukusi Vilkaviškio autobusų stotis žengia dar vieną žingsnį „žaliąja“ kryptimi. Ant pastato stogo montuojama saulės jėgainė, kuri stotį aprūpins elektros energija.

Ant Vilkaviškio autobusų stoties stogo vykstantys darbai jau prieš kurį laiką patraukė miesto gyventojų dėmesį. Kaip paaiškino keleivių pervežimo įmonės UAB „Kautra“ valdomos stoties vadovas Marius Jasaitis, čia pradėtas įgyvendinti saulės elektrinės projektas.

Ant pastato jau sumontuota 350 saulės modulių, kuriuos beliko tik prijungti. Šie saulės moduliai galės sugeneruoti iki 169 kW galios elektros energijos, kurios pakaks elektra aprūpinti visą autobusų stotį. Priminsime, kad kiek daugiau nei prieš dvejus metus pastatyto pastato bendras plotas yra per du tūkstančius kvadratinių metrų.

Architektūrinis stoties konceptas – objektą natūraliai integruoti į esamą vietą, įtraukiant gamtos elementus ir išsaugant brandžius medžius, buvo puikus pavyzdys prasidėjusiai „žaliajai“ krypčiai šalies mastu.

Kaip sakė Vilkaviškio autobusų parko vadovas M. Jasaitis, stoties pastatas nuo pat pastatymo momento yra pakankamai „žalias“, nes buvo ne tik išsaugota augmenija ir papildomai pasodinta jaunų medžių, bet ir įrengtas geoterminis šildymas, moderni patalpų vėdinimo sistema, o netrukus bus pradėta naudotis ir atsinaujinančiu elektros energijos šaltiniu.


„Ant autobusų stoties stogo sumontuotos saulės baterijos padės pasitelkti saulę elektros gamybai. Belieka išnaudoti vėją. Manau, ateis laikas ir jam“, – šypsojosi pastato šeimininkas M. Jasaitis. Jis sakė, kad ėjimas „žaliąja“ kryptimi tampa aktualus ne tik pastatų išlaikymo ir naudojimo prasme, bet metas galvoti ir apie elektra varomą viešąjį transportą.

Susisiekimo ministerijos duomenimis, Lietuvos viešojo transporto parką sudaro apie 3 200 transporto priemonių, iš kurių apie 13 proc. jau yra elektra varomų autobusų ir troleibusų. Ką gali žinoti, gal netrukus ir Vilkaviškio autobusų parkas pasipildys naujais, ekologiškais, elektra varomais automobiliais. Tuo labiau kad Alternatyviųjų degalų įstatyme numatyta, jog nuo 2029 metų visas viešasis transportas Lietuvoje turėtų būti pritaikytas naudoti būtent alternatyviuosius degalus.

Vilkaviškio autobusų stoties operatorė yra keleivinio transporto įmonė UAB „Kautra”, Vilkaviškyje dirbanti daugiau nei dešimt metų.

Vilkaviškio krašto laikraščio „Santaka” informacija.

© 2024 Kautra. Visos teisės saugomos.