fbpx
Kelionės per šventes: nuo tėvų lankančių vaikus iki karnavalinių kostiumų stotyje

2019.12.18

Artėjant didžiausioms metų šventėms vieni skuba pirkti paskutines dovanas, kiti maistą šventinei vakarienei, o treti planuoja keliones sugrįžimui į namus pas artimuosius. Anot keleivių vežėjų kalėdinis laikotarpis autobusų stotyse prasideda beveik savaitė iki švenčių ir tęsiasi iki pat naujųjų metų.

“Per šias šventes didesnio keleivių srauto tikimės jau gruodžio 19-tą, 20-tą dienomis. Žmonės pradeda keliauti kelios dienos prieš šventes. Kas turės laisvą pirmadienį nuo darbo, kam mokslai jau bus pasibaigę. Tad nėra tokios vienos dienos kuomet būtų keleivių antplūdis, o jis pasiskirsto per keturias, penkias dienas. Bet jos visos būna intensyvios – stoties kasose dirba daugiau darbuotojų, prie savitarnos terminalų nusitiesia eilės, vežėjai vietoje mažesnių autobusų skiria didesnius”, – kalbėjo Kauno autobusų stoties vadovė Laima Pakusienė. 

Kauno autobusų stotis Kautra

Pasak keleivių vežėjų atstovų šventinės tendencijos išlieka tokios pačios jau ilgus metus. 

“Per metų metus keleivių srautai išlieka daugmaž tie patys – numanai kuriomis dienomis ir kryptimis jie išauga, kuriomis atslūgsta. Prieš šventes padaugėja keleivių išvykstančių iš didžiųjų miestų, provincijos link. Didžioji keleivių dalis studentai, vykstantys lankyti artimųjų į mažesnius miestelius. Plungė, Skuodas, Telšiai, Aukštaitijos mažesni miesteliai yra bene populiariausi šventiniu laikotarpiu”, – pasakojo “Kautros” marketingo vadovas Mindaugas Sakalauskas. 

Nauja tendencija – tėvai atvyksta lankyti vaikų

Jei esame įpratę, kad šventėms dažniausiai vaikai grįžta namo, tai pasak Kauno autobusų stoties vadovės ši tendencija bent tarp autobusų keleivių pastaraisiais metais keičiasi. 

“Pastebėjome naują tendenciją – po švenčių matome, kad iš Kauno išvyksta tėvai. Matai, kaip į stotį ateina šeima su vyresniais vaikais ir autobusu išvyksta tik tėvai. Keičiasi įpročiai – ne tik vaikai važiuoja į mažesnius miestelius lankyti tėvų, bet ir tėvai vyksta pas vaikus ir anūkus”, – pasakojo Kauno autobusų stoties vadovė. 

Keleiviai nesustoja autobusais vykti ir šventiniu laikotarpiui. Pasak stoties vadovės jų stotyje nemažai sutiksi net ir likus kelioms valandoms iki naujųjų metų.  

“Esame ne kartą matę kaip keleiviai naujų metų išvakarėse, apie aštuntą, devintą valandą vakaro,  stovi pasipuošę karnavaliniais rūbais ir laukia autobuso. Praeitais metais pamenu išlydėjome kaubojų grupelę Jonavos kryptimi”, – šypsojosi Kauno autobusų stoties vadovė. 

Kalėdų senis Kauno autobusų stotyje

 

Į kalėdines muges artimajame užsienyje

Kiekvienais metais pastebima, kad vis daugiau lietuvių šventes mėgsta praleisti užsienyje. Tam jie dažnai renkasi kaimynines šalis. 

“Pastebėję esame, kad tarptautinių pervežimų kalėdinis bumas prasideda gruodžio vidury. Keleiviai mėgsta vykti trumpam ir greitam atokvėpiui į artimą užsienį. Tarp populiariausių miestų išlieka  Ryga, Varšuva, Gdanskas. Žmonės renkasi aplankyti kalėdines muges, nori pajausti tą šventinę nuotaiką, dar prieš šventes, tarsi jas pasiilginti”, – minėjo tarptautinių pervežimų autobusais organizatoriaus “Eurolines” vadovas Edmundas Pavlovas. 

Pasak E. Pavlovo su naujais metais kelionės nesibaigia ir jų pagyvėjimas tęsiasi bene visą sausio mėnesį. 

“Prasidėjęs kelionių bumas gruodžio vidury nesibaigia ir po naujų metų. Naujų metų pradžioje pastebimas rytų krypties pagyvėjimas – kaip žinia ukrainiečiai švenčia Kalėdas vėliau, tad sausio pradžioje matomas didesnis srautas Kijevo, Lvovo kryptimis”, – pasakojo E. Pavlovas. 

Kauno autobusų stotis

© 2024 Kautra. Visos teisės saugomos.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.

Uždaryti