fbpx
Kraujo donorystės akcija „Kautroje“

2016.04.22

Kauno klinikų Kraujo centras lankėsi „Kautroje“ ir surengė kraujo donorystė akciją. Jos metu surinktas kraujas skirtas Kauno klinikose gydomiems pacientams iš visos Lietuvos.

„Džiaugiamės, kad tokia didelė įmonė atsiliepė į mūsų prašymą prisidėti. Visuomet malonu matyti savanorius entuziastingai ateinančius ir aukojančius kraują. Tikimės tai paskatins ir kitas Kauno įmones taip aktyviai dalyvauti kraujo donorystės akcijose, – UAB „Kautra” kolektyvo iniciatyvą giria Kraujo centro vadovė Jolanta Jeroch.

Kraujo donorystės akcijoje dalyvavo 33 „Kautros“  darbuotojai.

„Esame socialiai atsakinga įmonė, tad sulaukę skambučio iš Kraujo centro iš karto pradėjome planuoti akcijos datą. Nuoširdžiai džiaugiuosi darbuotojų aktyvumu ir noru prisidėti. Pats ką tik daviau kraujo ir jaučiuosi puikiai. Tai tikrai ne paskutinis kartas kai bendradarbiaujame su Kraujo centru, visuomet laukiame jų sugrįžtant“, – kalbėjo „Kautros“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

Ligoninėje kraujo reikia kasdien: sudėtingų širdies, neurochirurginių operacijų metu, traumas patyrusiems pacientams, po gimdymo nukraujavusioms moterims, kraujo ir onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams bei suaugusiems. Tačiau kraujo donorystė naudinga ir paties donoro sveikatai, nes skatina ląstelių atsinaujinimą ir stiprina imuninę sistemą. Įrodyta, kad jei reguliariai kraujo duodantis žmogus staiga nukraujuoja, jo organizmas greičiau reaguoja į kraujo netekimą.

Aktyvūs donorai tvirtina, kad davę kraujo jaučiasi lyg ant sparnų, be to, jie rečiau serga širdies ir kraujagyslių ligomis. Be abejo, kraujo davimas turi ne tik fiziologinį poveikį – juk ką reiškia žinoti, kad sunkiai sergančiam žmogui padovanojai viltį pasveikti!

© 2023 Kautra. Visos teisės saugomos.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.

Uždaryti