fbpx
Druskininkiečiams ‒ malonios permainos: „Kautra“ įrenginėja modernius laukimo paviljonus, jau balandį mieste važinės tik elektriniai autobusai

2023.03.30

Druskininkų savivaldybės vadovų planai paversti kurortą ekologiškiausiu ir švariausiu Lietuvoje tampa realybe. Nuo balandžio mūsų mieste neliks taršių autobusų, juos pakeis elektra varomos viešojo transporto priemonės. Taip pat balandį bus atnaujintos viešojo transporto stotelės, vietoj senųjų atsiras modernūs  ir originalūs čekų gamybos paviljonai, ant kurių stogų žydės gėlės.

Stotelių atnaujinimo ėmėsi bendrovė „Kautra“, neseniai laimėjusi viešojo transporto paslaugų teikimo konkursą Druskininkų savivaldybėje.

„Paviljonų projektus derinome su savivaldybe, miesto vadovais, konsultavomės su specialistais. Bus pastatytos 38 naujos stotelės. Dalies stotelių stogai bus apželdinti gėlėmis – šilokais, todėl vasarą, kai jie sužydės, bus labai gražu ir ekologiška, tų gėlių prižiūrėti beveik nereikės“, – sakė A. Baigys.

Jis pasakojo, kad dalis paviljonų bus su reklamai skirtomis šviesdėžėmis ir dalis be jų, pačiose stotelės degs LED tipo lempos, todėl laukiantiems keleiviams bus jauku ir saugu.

Naujieji paviljonai Druskininkuose jau montuojami, jie sulaukia gerų druskininkiečių atsiliepimų ir kai kurių pastabų, į kurias ketinama atsižvelgti.

„Žmonės gerai sureagavo į naująsias stoteles. Kai kas skundėsi dėl ten esančio suoliuko – kai kam jis pasirodė per aukštas, kai kam per žemas. Gal tai dėl to, jog suoliukų apačioje sumontavome „priešvandalinį“ vamzdį. Tiesa, kai kam jau panižo nagai „pašeimininkauti“ naujojoje stotelėje, iš plastikinio rėmelio buvo išluptas viešojo transporto žemėlapis su tvarkaraščiu. Bet pažadu, jog stotelės bus saugomos, todėl vandalams nepavyks jų sugadinti, juolab, kad, kaip jau patyrėme, Druskininkų  žmonės patys saugo stoteles ir apie vandalizmo atvejus operatyviai praneša policijai“, – sakė A. Baigys, primindamas, kad vandalizmo atveju niekadėjai bus surasti ir turės atlyginti nuostolius už sugadintą turtą.

A. Baigys pasakojo, jog balandžio viduryje naujų pavilijonų statymas pasieks įkarštį, o senosios stotelės bus iškeltos į sodų bendrijas ir ten pastatytos, kad žmonėms būtų patogiau laukti autobuso.

Paklaustas, kada Druskininkuose važinės tik elektriniai autobusai, A. Baigys sakė, kad jau balandį visi Druskininkuose važinėsiantys miesto autobusai bus elektriniai – jų bus net 17. Jie jau yra ir laukia signalo, kada galės išvažiuoti į Druskininkų gatves.

„Elektriniais autobusais prisidėsime prie žaliojo miesto pozicijų įtvirtinimo. Bus 8 ir 10 metrų ilgio nauji „Temsa“ markės autobusai, jais per mėnesį pravažiuosime apie 85 tūkst. kilometrų. Savo autobusų parką iš Gardino gatvės perkeliame į Viečiūnus, kad užtektų galingumų pakrauti autobusus. Ten jau įrengėme penkias elektros įkrovimo stoteles, planuojame pastatyti dar tris, kad garantuotume sklandų autobusų darbą“, – pasakojo A. Baigys.

Bendrovės „Kautra“ Druskininkų padalinio vadovas sakė, jog bus laukiama žinių iš Druskininkų savivaldybės tarybos dėl bilietų kainų, rūšių, elektroninio bilieto galimybių ir kitų naujovių, kuriomis garsėja Druskininkai.

Linas Skardžiukas, UAB „Kautra“ generalinis direktorius: Laimėjome konkursą, 10 metų rūpinsime Druskininkų viešuoju transportu. Kalbėjome su savivaldybės vadovais, nusprendėme, jog derėtų atnaujinti ne tik transporto priemones, bet ir pagrindines viešojo transporto stoteles. Kadangi jau balandį Druskininkuose važinės tik elektrinis viešasis transportas, nusprendėme, jog ir stotelės turėtų būti ekologiškos, todėl pasirinkome čekų gamybos paviljonus, kurie yra modernūs ir ekologiški, nes ant stotelių stogų bus pasodintos gyvos gėlės. Taigi Druskininkuose bus ekologinė viešojo transporto simbiozė – elektrinis transportas ir ekologiškos, augmenija pagyvintos stotelės. Druskininkai puikiai pateisins kurorto vardą, nes, taršius autobusus pakeitę ekologiškomis viešojo transporto priemonėmis, per metus išvengsime 62 tonų CO2.“

Ričardas Malinauskas, Druskininkų savivaldybės meras: Atnaujinę Druskininkų viešąjį transportą į ekologišką, imamės ir stotelių paviljonų atnaujinimo darbų. Druskininkiečius ir kurorto svečius jau džiugina du nauji, patogūs, savo dydžiu pritaikyti prie keleivių srautų, išskirtinio dizaino autobusų laukimo paviljonai. Jie įrengti centrinėje M. K. Čiurlionio gatvėje – šalia „Menų kalvės“ ir prie turgaus. Iš viso mieste planuojama atnaujinti 38 paviljonus. Jie bus ne tik funkcionalūs ir patogūs keleiviams, bet ir estetiškai įsilies į kurorto aplinką. Rinkdami dizainą iš „Kautros“ pasiūlytų variantų, daug diskutavome ir ieškojome originalių sprendimų – dalies paviljonų stogai bus ekologiški, su specialiame grunte augti pritaikytais augalais. Kiekvienu metų laiku tokie paviljonai atrodys skirtingai ir suteiks miestui dar daugiau išskirtinumo. Dalį senųjų paviljonų, kurie yra dar neblogos būklės, atnaujinę ir nudažę, perkelsime į seniūnijose esančias autobusų laukimo vietas, kuriose šiuo metu paviljonų nėra. Nuoširdžiai džiaugiuosi darbu su UAB „Kautra“ – kartu mes kuriame dar gražesnius, žalesnius, patogesnius bendruomenei Druskininkus“.

Mano Druskininkai informacija.

© 2024 Kautra. Visos teisės saugomos.