fbpx
Susivieniję verslai ir pilietiški kauniečiai teikia nepertraukiamą pagalbą ukrainiečiams

2022.03.24

Prie keleivinio transporto įmonės „Kautra“ iniciatyvos vežti pabėgėlius prisijungė ir kitos Lietuvos keleivinio pervežimo įmonės, visi kartu atliko jau per 150 humanitarinių reisų iš Lvivo bei Ukrainos pasienio į Lenkiją ir Lietuvą. Iki šiol, per evakuacijos laikotarpį, reisai vykdyti 25-iais autobusais, pervežta daugiau nei 7500 karo pabėgėlių. Dauguma jų moterys, vaikai bei senjorai. Vežėjai, kartu su pagalbą ukrainiečiams koordinuojančiomis organizacijomis, tęsia nepertraukiamą darbą. Vežėjams padeda „Blue / Yellow“, kuri daugiausiai teikia paramą perkant karinę ar kitą įrangą Ukrainos kariuomenei, dalį surinktų lėšų skiria ir karo pabėgėlius evakuojantiems vežėjams. Dirbama kartu su organizacija „Stiprūs kartu“, kurie kreipiasi dėl autobusų poreikio pervežimams nuo Ukrainos-Lenkijos pasienio į Lietuvą. Taip pat prisideda ir privačios iniciatyvos.

„Vežėme nuo karo bėgančius žmones ne tik iš Ukrainos į Lietuvą, bet ir iš Moldovos, bei toliau į Baltijos šalis. Šiuo metu tariamasi su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija dėl tolimesnio reguliaraus ir tvaraus vykimo užtikrinimo iš Ukrainos į Lietuvą”, – teigė įmonės „Kautra“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

Ukrainiečiai nemokamai vežami Kaune ir Kauno rajone

 Siekiant prisidėti prie pagalbos asmenims, pasitraukusiems į Lietuvą iš Ukrainos dėl karo veiksmų, Kauno rajono ir Kauno miesto savivaldybės sudarė sąlygas nemokamai naudotis priemiesčio ir miesto viešuoju transportu. Teisę į tokį važiavimą turi asmenys turintys migracijos departamento išduotus dokumentus.

„Mūsų pareiga pasirūpinti, kad nuo karo bėgantys žmonės radę prieglobstį Kaune, čia nesijaustų tik svečiais. Vos per kelias savaites viešojo transporto korteles nemokamoms kelionėms mieste atsiėmė jau 2629 ukrainiečiai. Tikimės, kad tai leidžia jiems geriau pažinti antraisiais namais tapusį Kauną, greitai ir paprastai pasiekti skirtingas miesto vietas. Tuo metu bendrovės „Kautra“ iniciatyva padės patogiau keliauti ir po Kauno priemiestį“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės administracijos Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

Savanorystė vietoje atostogų

 Kaune atsidariusiame pabėgėlių registracijos centre, visą parą atvykėliais rūpinasi Raudonojo Kryžiaus, Carito, „Stiprūs kartu“, „Gelbėkit vaikus“ ir „Maisto banko“ savanoriai.  Atsiradus karo pabėgėlių apgyvendinimo vietoms kituose Lietuvos miestuose, „Kautra“ bendradarbiaudama su registracijos centru, pasirūpina nemokamu jų pervežimu į tuos miestus.

Vienoje pamainoje registracijos centre dirba ir pagalbą žmonėms suteikia maždaug 40 žmonių komanda. Tarp savanorių ir atostogas į šią prasmingą veiklą iškeitę kauniečiai.

„Kauno pabėgėlių registracijos centre savanoriai visą parą dirba, kad užregistruotų migracijos tarnyboje atvykstančius žmones, suteiktų visą reikalingą informaciją, maisto bei higienos paketus, surastų būstą ir transportą iki jo, rūpinasi tais, kurie atvyksta naktį ir apsistoja pačiame centre. Savanoriauti galima skirtingose pozicijose, priklausomai nuo kalbos žinių ir galimybių. Atvykstančių srautas visuomet didelis, daugiausia moterys su vaikais, vaikai be tėvų. Visiems jiems reikia pagalbos, informacijos ir gero žodžio. Džiaugiuosi, kad galiu būti to dalimi – išties, tai pačios prasmingiausios mano atostogos. Noriu paraginti visus, ne tik mintimis, bet ir veiksmais prisidėti prie pagalbos Ukrainos žmonėms“, – pasakojo Kauno „Siuntos autobusais“ terminalo vadovė Indrė Ūsaitė-Šlenderienė, savanoriaujanti pabėgėlių registracijos centre.

Toliau renka paramą

Parama gyvybiškai reikalinga norint užtikrinti tvarią ir nepertraukiamą pagalbą karo pabėgėliams, prisidėti prie paramos ukrainiečiams galite keliais būdais:

BLUE/YELLOW
Banko sąskaita: LT17 7300 0101 4089 4869
Bankas: Swedbank
Gavėjas: VšĮ Mėlyna ir geltona
Mokėjimo paskirtis: PARAMA

Tapti pastoviu BLUE/YELLOW rėmėju:
Skambinti ar siųsti SMS numeriu 1482
Gavus SMS-atsakymą tvirtinti su SMS pagal instrukcijas
Kas mėnesį automatiškai pervedama 3 arba 5 EUR
(stabdyti paslaugą – SMS su tekstu „STOP“ numeriu 1482)

LIETUVOS KELEIVIŲ VEŽIMO ASOCIACIJA
Sodų g. 22, LT-03211 Vilnius
Įmonės kodas 304962891
AB SEB bankas
Sąskaitos Nr. LT04 7044 0901 0297 6534

STIPRŪS KARTU
VŠĮ “Stiprūs kartu”
Company code: 305674792
Address: P. Vileišio 18A, Vilnius
Bank account number: LT387044090101401806
AB SEB bankas

Jūsų parama bus skirta ir karo pabėgėlių transportavimui.

© 2024 Kautra. Visos teisės saugomos.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.

Uždaryti