fbpx
„Vytautas Gazuotas“ komanda „Aurum 1006 km“ lenktynėse sieks patekti į greičiausiųjų penketuką

2021.07.09

Birštone, „Vytautas Mineral SPA“ komplekse „Vytautas Gazuotas“ komanda pristatė savo „Porsche 911 GT3 Cup“ automobilį, kuriuo ekipa jau kitą savaitgalį vyksiančiose „Aurum 1006 km“ lenktynėse sieks patekti į greičiausiųjų penketuką. Tai kiek neįprasti tikslai komandai, kuri praėjusiais metais finišavo 4-ta ir vos per plauką liko nuo bendros įskaitos podiumo. Vis tik lenktynininkai sako, kad šiemet patekti į penketuką bus netgi sunkiau nei pernai ant podiumo.

Tikslas aukštesnis nei pernai, tik skaičiai kiti

Praėjusiais metais „Vytautas Gazuotas“ komanda „Aurum 1006 km“ lenktynėse įrodė, kad gali kovoti dėl aukščiausių pozicijų. Ilgą laiką važiavę antroje vietoje likus vos valandai iki finišo po avarijos į trasos atitvarus ekipa nukrito nuo podiumo vietų ir finišo liniją pasiekė 4-ta bendroje įskaitoje. Nepaisant to, ji galėjo pasidžiaugti 3-ios vietos taurėmis klasėje.

Natūralu, kad komanda, likusi vos per plauką nuo podiumo šiemet sau keltų dar aukštesnius tikslus, tačiau atstovai šneka kovosiantys dėl TOP5. Automobilis liko tas pats: laiko patikrintas ir pergalių Palangoje pasiekęs „Porsche 911 GT3 Cup“. Beveik nepakito ir pilotų sudėtis. Prie vairo sėdės patyrę vilkai: Arūnas Strumskis, Linas Skardžiukas, Mindaugas Platūkis ir Robertas Graudinis, o komandai vadovaus Mantas Lipkevičius. Tačiau kiek kuklesnius tikslus sau kelianti komanda aiškina, kad TOP5 šių metų „Aurum 1006 km“ lenktynėse iš tiesų bus pasiekiama dar sunkiau, nei bet kada anksčiau.

„Nepasakyčiau, kad šiemet mūsų tikslas kuklesnis. Atsižvelgiant į konkurencijos lygį šiemet jis kaip tik aukštesnis. Prie starto linijos bus bent 5 „Porsche“, „Lamborghini“, GT3 klasės „Mercedes“ – tikrai aukšto lygio technika. Matau bent 15 komandų, kurios galėtų kovoti dėl penketuko, tad į jį patekti tikrai nebus lengva“, – aiškino komandos vadovas Mantas Liutkevčius.

Varžybose – dėmesys smulkmenoms

Pasiruošimą lenktynėms Palangoje komanda pradėjo prieš beveik du mėnesius treniruotėmis Estijoje. Nors automobilis veikia puikiai, pilotai geba laikyti gerą tempą, atsipalaiduoti nėra kada. Šiemet „Vytautas Gazuotas“ komandos nariai dėmesį kreips į smulkmenas, kurias praleido praėjusiais metais.

„Šiemet daugiau dėmesio kreipsime į tas smulkmenas, į kurias pernai jo neatkreipėme. Pavyzdžiui – pasikeitimai, per kuriuos, rodos, pralošėme daugiau, nei per klaidas trasoje. Ne veltui yra posakis, kad velnias slypi detalėse, tad šiemet šlifuosime būtent jas“, – sakė Linas Skardžiukas.

Nors komanda savo „Porsche“ ir tikslus 1006 km lenktynėms pristatė Birštono kurorte, „Vytautas Mineral SPA“ komplekse, jame atsipalaiduoti vyrai laiko neturėjo. O pirtys – treniruočių dalis.

„Bent mėnuo iki varžybų aplankyti pirtis yra labai gerai. Nes jei per lenktynes kepins bent 30 laipsnių karštis, tai automobilio viduje temperatūra sieks daugiau nei 60 laipsnių, o daugiau nei valandą išlaikyti koncentraciją tokiame karštyje nėra lengva. Lenktynėse reikia išmokti ir atsipalaiduoti. Jei nori kažką daryti gerai, turi tai daryti atsipalaidavęs. Profesionalumas turi būti aukščiau susikaupimo arba nesusikaupimo“, – teorijas dėstė patyręs ralio čempionas Arūnas Strumskis.

Šiemet liepos 14-18 dienomis vyksiančiose „Aurum 1006 km“ lenktynėse sportininkams reikės kaip niekada daug šalto proto, mat trasoje kovos 42 komandos. 77 numeriu pažymėtai „Vytautas Gazuotas“ komandai „GT Open“ klasėje dėl podiumo reikės kovoti su 6-iomis kitomis ekipomis.

© 2022 Kautra. Visos teisės saugomos.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.

Uždaryti